Konkurs literacki, konkurs pisarski

Konkurs Rak'n'roll

Konkurs literacki Fundacji Rak'n'roll

Organizator konkursu: Fundacja Rak'n'roll

Adresat konkursu: osoby, które zetknęły się w swoim życiu z problemem nowotworowym

Termin konkursu: do 30.04.2011

Fundacja Rak'n'roll po raz kolejny chce zaangażować do pozytywnego działania osoby, które doświadczyły choroby nowotworowej,aby wspólnie przepracować trudne, niekiedy traumatyczne, a niekiedy absurdalne doświadczenia i zapisać w formie artystycznej. Projekt jest skierowany do osób, które zetknęły się w swoim życiu z problemem nowotworowym i swoje doświadczenia chcą przekłuć w formę literacką.

Z nadesłanych prac najciekawsze zostaną wybrane przez jury do półfinału podczas warsztatów literackich autorzy, pod okiem specjalistów, pracować będą nad przełożeniem swojej historii na język teatru. Spośród nich zostanie wyłoniona finałowa praca, która w formie pełnometrażowej sztuki teatralnej zostanie wystawiona jesienią na deskach jednego z warszawskich teatrów.

Sztuka teatralna"uszyta z tych doświadczeń", zostanie wystawiona dla szerokiej publiczności, a dochody z biletów zostaną przeznaczone na cele charytatywne fundacji m.in. odnowienie poczekalni onkologicznych.Projekt jednak oprócz celów charytatywnych ma także przełamać strach i stereotypowe myślenie o chorobie nowotworowej, a także wspierać w walce z chorobą pacjentów z nowotworami.

Prace literackie w dowolnej formie można nadsyłać do 30.04.2011 pocztą na adres fundacji:

ul.Chełmska19/21,02-724

bądź drogą mailową na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Regulamin konkursu dostępny na stronie fundacji www.raknroll.pl
Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.