Konkurs literacki, konkurs pisarski

XII Ogólnopolski Turniej Reportażu

XII Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych

Opowiedz prawdziwą historię

Adresaci konkursu: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Termin konkursu: do końca listopada 2012 r.

Organizator konkursu: Liceum Ogólnokształcące nr X we Wrocławiu

Zapraszamy do zmierzenia się z trudną, ale jakże wyjątkową i nobilitującą, sztuką reportażu. XII Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej powstał z myślą o tych Uczniach szkół ponadgimnazjalnych, którzy widzą problemy otaczającego ich świata, są znakomitymi obserwatorami, a także nie boją się słowa pisanego.

Musimy pamiętać, że reportaż to nie wypracowanie, nie felieton i nie rozprawka. Aby powstał dobry tekst, należy poświęcić czas, trud i mieć pomysł. Prawdziwe reportaże, prawdziwy zapał - zawsze są doceniane. Dowód? Naszych dotychczasowych laureatów nagradzali już m.in. Prezydent Wrocławia, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Urząd Miasta Wrocławia.

Co roku zyskujemy nowych mecenasów i patronów - współpracujemy z Gazetą Wyborczą, Radiem Wrocław oraz TVP Wrocław.

W Turnieju wręczamy nagrody niebagatelne - poza wysokiej jakości sprzętem elektronicznym, najnowszymi pozycjami książkowymi, a także upominkami i gadżetami Wrocławia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - zwycięskie reportaże są także publikowane w Gazecie Wyborczej.

Od 3 lat zapraszamy laureatów na kilkudniowy pobyt we Wrocławiu połączony z warsztatami tematycznymi (zarówno dla uczniów jak i nauczycieli), zwiedzaniem miasta, wizytami w teatrze. Nasza marcowa gala finałowa na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Wrocławia, a najważniejsi naszego województwa nigdy nie zawodzą i z przyjemnością nagradzają naszych laureatów.

Proszę o kontakt, prześlę wtedy w formie pdf pełny regulamin Turnieju oraz formularz zgłoszeniowy. Jego edytowalna wersja dostępna jest także na naszej stronie internetowej www.turniejreportazu.pl w zakładce "Formularz". Dołączę także notatkę/plakat dotyczący Turnieju idealnie pasujący do zamieszczenia na gazetce szkolnej, w gablotce na korytarzu.

W przypadku pytań, jesteśmy gotowi do udzielenia odpowiedzi na pytania (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Autorką i animatorką konkursu jest Ewa Obara – Grączewska z X Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu.

Zasady XII  Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wandy Dybalskiej

Opowiedz prawdziwą historię

Warunkiem udziału w turnieju jest:

  1. samodzielne napisanie reportażu;
  2. przesłanie tekstu reportażu w formie:
    1. wydruku komputerowego w czterech egzemplarzach (każda praca jest spięta, złączona, kartki ponumerowane) na adres: Liceum Ogólnokształcącego nr X we Wrocławiu ul. Piesza 1; 51 – 109 Wrocław
    2. w wersji elektronicznej (płyta CD - doc.);
  3. dołączenie danych autora, szkoły i opiekuna (wg formularza w załączniku);
  4. oświadczenie, że tekst został napisany przez ucznia i nie narusza niczyich praw.

Nadesłany reportaż nie był dotąd nigdzie publikowany i nie był wysyłany na podobne konkursy.

Najlepsze teksty zostaną opublikowane w Gazecie Wyborczej Wrocław oraz nagrodami rzeczowymi podczas finałowej uroczystości w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej.

Wyniki będą publikowane na stronach turnieju (www.lo10.wroc.pl; www.turniejreportazu.pl) oraz w Gazecie Wyborczej.

Finaliści zostaną powiadomieni mailowo lub telefonicznie.

Nagrodzeni autorzy zgadzają się na nieodpłatną publikację swoich tekstów.

Finaliści oraz ich opiekunowie wyrażają zgodę na wykorzystanie wizerunku i informacji o nich w celu propagowania Konkursu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.