Konkurs literacki, konkurs pisarski

VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka

VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka

Uczestnicy nadsyłają jeden zestaw poetycki (od jednego do trzech utworów), lub jeden utwór prozą (nowela, opowiadanie, esej), lub jeden utwór dramatyczny, lub jedno słuchowisko radiowe nie publikowane dotychczas oraz nie nagradzane w innych konkursach.

organizowany pod patronatem
PREZYDENTA MIASTA LESZNA

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Lesznie
Urząd Miasta Leszna
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Warunki uczestnictwa:
Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział zarówno początkujący twórcy, jak i autorzy z dorobkiem literackim. Tematyka prac jest dowolna.

Uczestnicy nadsyłają jeden zestaw poetycki (od jednego do trzech utworów), lub jeden utwór prozą (nowela, opowiadanie, esej), lub jeden utwór dramatyczny, lub jedno słuchowisko radiowe nie publikowane dotychczas oraz nie nagradzane w innych konkursach.

Prace należy nadsyłać w maszynopisie (objętość utworu nie może wynosić więcej niż 30 stron maszynopisu formatu A4), w czterech egzemplarzach opatrzonych godłem (pseudonimem) wraz z dołączoną zaklejoną kopertą opatrzoną danym godłem, w której należy umieścić dane osobowe (imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, numer kontaktowy: telefon, e-mail) oraz krótką notkę biograficzną na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka
ul. Bolesława Chrobrego 3
64-100 Leszno

z dopiskiem na kopercie ?Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka?

Prace nie spełniające wymogów Konkursu nie zostaną dopuszczone do oceny jury. W sprawach spornych decyzje podejmują organizatorzy w porozumieniu z komisją konkursową.

Nadesłanie prac jest jednocześnie zgodą autora na wykorzystanie ich w formie publikacji reklamowych bądź pokonkursowych ? w przypadku nagrodzenia lub wyróżnienia przez jury ? bez wypłaty honorarium.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 maja 2008 r. (decyduje data stempla pocztowego)

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 października 2008 r.
Oceny nadesłanych prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatorów.

Organizatorzy nie zwracają nadsyłanych utworów i nie wysyłają indywidualnych podziękowań za udział w konkursie.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną poinformowani przez organizatorów i zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród. Laureaci zobowiązani są do zaprezentowania podczas uroczystości fragmentu nagrodzonego utworu.

Finaliści otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez organizatorów i fundatorów. Organizatorzy nie wysyłają nagród pieniężnych pocztą. Nagrodę należy odebrać osobiście w dniu finału. Po tym terminie kwota nagrody przechodzi na cele działalności kulturalnej prowadzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie.

Informacje:
Sekretariat konkursu: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka, ul. Bolesława Chrobrego 3, 64-100 Leszno, tel. 0 65 520 53 55, tel./fax. 0 65 529 66 65; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.mbpleszno.pl

za: www.wywrota.pl

Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.