Konkurs literacki, konkurs pisarski

Konkurs literacki o nagrodę FanFila

Konkurs literacki o nagrodę FanFila

Konkurs, adresowany wyłącznie do uczniów wielkopolskich ponadgimnazjalnych szkół średnich.

Konkurs prozatorski obejmuje wyłącznie opowiadania. Jury zaprasza do nadsyłania jednego opowiadania, którego objętość nie powinna przekraczać 20 stron maszynopisu.

Kapituła Konkursu nie określa idei, tematyki czy formy. Zapraszamy do swobodnego wypowiadania swoich przeżyć i przemyśleń. Na ograniczenia wolności jeszcze przyjdzie czas.

Termin nadsyłania prac: 22 stycznia 2010.

Prace w dwóch egzemplarzach wraz z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko – bez godła, adres domowy, adres e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego adres e-mail, adres szkoły) prosimy nadsyłać na adres: Instytut Filologii Polskiej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, z dopiskiem na kopercie „Konkurs literacki o nagrodę FanFila”.

Termin ogłoszenia wyników: początek marca 2010. O dokładnej dacie uroczystości poinformujemy drogą mailową (nasz adres elektroniczny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.); informacja ta znajdzie się także na stronie domowej Instytutu Filologii Polskiej: http://polonistyka.amu.edu.pl.

Nagrody

I.Nagroda pierwsza: 500 złotych.

II.Nagroda druga: fundowany przez Instytut udział w wyprawie naukowo-literackiej na Litwę / Ukrainę (zdobywca II nagrody w konkursie poetyckim weźmie udział w wyprawie do Wilna, zdobywca II nagrody w konkursie prozatorskim – do Lwowa i Drohobycza).

III.Nagroda trzecia: fundowane przez Instytut uczestnictwo w warsztatach literackich (marzec - czerwiec 2010).

Jury (w skład którego wchodzą prof. Przemysław Czapliński, prof. Piotr Śliwiński, dr Ewa Rajewska i dr Piotr Śniedziewski) dopuszcza przyznawanie prywatnych nagród przez osoby i instytucje, jednocześnie zastrzegając sobie możliwość innego podziału trofeów. Jury decyduje również o umieszczeniu nagrodzonych prac na stronie domowej IFP.

 


konkurs pisarski, konkurs literacki, konkurs 2009, konkurs 2010,


{linkr:related;keywords:konkurs+2009;limit:6;title:Zobacz+tak%C3%85%C2%BCe%3A}
Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.