Konkurs literacki, konkurs pisarski

II Ogólnopolski Konkurs Literacki „WITOLDO 2010”

II Ogólnopolski Konkurs Literacki „WITOLDO 2010”

Organizator konkursu: Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

Termin konkursu: do 7 czerwca 2010 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresat konkursu: nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem literackim

 

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „WITOLDO 2010”, którego celem jest wyłonienie najlepszego i najbardziej oryginalnego utworu literackiego inspirowanego twórczością Witolda Gombrowicza. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas VIII. Spotkania Plenerowego miłośników dzieł pisarza – PIKNIKU GOMBROWICZOWSKIEGO 2010.

Tematy konkursowe:

1. Jak, na przykład, przedstawia się sprawa naszej męskości?

2. Nikogo ja na kluski stare moje, na rzepę może i surową, nie zapraszam, bo w cynowej misie, chude, kiepskie i podobnież wstydliwe...

3. Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

Forma prac konkursowych:

Do konkursu zakwalifikowane zostaną utwory, które nie przekroczą 3 stron znormalizowanego maszynopisu, napisane zostaną w języku polskim i stanowić będą od początku do końca oryginalną twórczość osoby je zgłaszającej.

 

„WITOLDO 2010” nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem literackim. Nadsyłane prace należy opatrzyć godłem. (Szczegóły zawiera REGULAMIN WITOLDO 2010.)

Jury w konkursie:

Prace zakwalifikowane do udziału w konkursie oceni jury w składzie: Monika Bolach, Przemysław Czapliński, Maciej Milach i Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Nagrody konkursowe:

Fundatorem nagrody głównej w wysokości 1 tys. złotych jest Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie portalu WYWROTA.pl, patrona medialnego konkursu.

Zgłoszenia należy przesyłać do 7 czerwca 2010 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O zakwalifikowaniu do konkursu zainteresowane osoby poinformowane zostaną 8 czerwca 2010 drogą elektroniczną.

W 2009 roku jury nagrodę przyznało Aleksandrze Żywczyk za tekst „sobą zdumiewam siebie” i Mateuszowi Pocheciowi za „Pamflet na babsztyla”.

Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi 13 czerwca podczas finału Ogólnopolskiego PIKNIKU GOMBROWICZOWSKIEGO 2010.

Wszelkie zapytania związane z konkursem należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.