Konkurs literacki, konkurs pisarski

VIII Konkurs Ładnego Pisania

VIII Konkurs Ładnego Pisania

Adresaci konkursu: przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych: I. uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych; II. uczniowie gimnazjów.

Termin konkursu: Prace konkursowe nadsyłać można do 31 października 2010 roku na adres: Fundacja Polska Przedsiębiorcza, ul. Piękna 68, 00-672 Warszawa, tel.:

022 745 19 19, fax: 022 628 20 27, z dopiskiem: KŁP (o zakwalifikowaniu pracy decyduje data stempla pocztowego).

Organizator konkursu: Polska Przedsiębiorcza oraz marka Parker

Cel konkursu:

zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej.

 

Tematy konkursowe

Wybierz jeden z trzech tematów konkursowych:

1. Są rzeczy, których nie można kupić za żadne pieniądze. Niektórzy twierdzą, że to one tworzą prawdziwe bogactwo człowieka. Którą z nich chciałabyś/chciałbyś mieć, żeby poczuć się bogaczem?

2. Przeniosłaś się/przeniosłeś się sto lat wstecz – jest rok 1910. Wyjaśnij ludziom, których spotkałaś/spotkałeś, czym się różni twoje życie od ich życia.

3. Niespodziewanie znalazłeś się w dżungli amazońskiej. Jest gorąco, krzyczą papugi, a za krzakiem... Napisz, co stało się potem.

NAGRODY w konkursie

1. Za zajęcie I miejsca w każdej kategorii uczestnik Konkursu otrzymuje: dyplom, pióro marki Parker, statuetkę, stypendium na okres 10 miesięcy po 500 zł, a ponadto tytuł „Najładniej piszący uczeń 2010”.

2. Za zajęcie II miejsca w każdej kategorii uczestnik Konkursu otrzymuje: dyplom, pióro marki Parker, stypendium na okres 10 miesięcy po 300 zł, zestaw książek.

3. Za zajęcie III miejsca w każdej kategorii uczestnik Konkursu otrzymuje: dyplom, pióro marki Parker, stypendium na okres 10 miesięcy po 200 zł, zestaw książek.

 

Dodatkowo nauczyciele języka polskiego, których uczniowie zajmą I, II lub III miejsce bądź zostaną wyróżnieni, otrzymają upominek: wieczne pióro marki Parker. Każda szkoła biorąca udział w Konkursie otrzyma dyplom, a najlepsze szkoły otrzymają zestawy do kaligrafii.

 

Jury Konkursu:

Andrzej Pągowski - artysta grafik,

dr Katarzyna Kłosińska - Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN,

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka,

Wojciech Bazarnik - prezes Polskiego Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór

Katarzyna Grochola.

Ambasadorem Kampanii jest Katarzyna Cichopek.

Patronat honorowy nad konkursem objęli m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.