Konkursy poetyckie, konkurs poetycki

XXI Tarnogórski Konkurs Poetycki im. ks. Jana Twardowskiego

XXI Tarnogórski Konkurs Poetycki imienia ks. Jana Twardowskiego
pod patronatem Burmistrza miasta Tarnowskie Góry

Termin konkursu: do 05.05.2014 r.

Adresat konkursu: starsze klasy szkół podstawowych (A), klasy gimnazjalne (B), młodzież szkół ponadgimnazjalnych (C), młodzież do 26 roku życia, studiująca lub pracująca (D)

Organizator konkursu: Biuro Kultury - Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Pałac w Rybnej, Stanisława Szymczyk – sekretarz Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego

 

Jak zawsze przypominamy poezję Księdza Jana „od mrówki, ważki, biedronki", która od lat urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem, uczy zachwytu nad światem i wielkiej miłości do ludzi, uświadamiając, że „czujemy niewidzialne ręce, widzimy dalej i więcej".

Mamy nadzieję, że ta refleksja będzie prowokowała do poetyckich rozmyślań nad światem i życiem, do dzielenia się własnymi przeżyciami.

Oczekujemy, jak zawsze, od P.T. Autorów nadsyłania wierszy mówiących o wszystkim co niepokoi i zachwyca, mając nadzieję, że nie zabraknie im pogody i humoru.

Prace:

  • trzy utwory - zestaw (wiersze - wyłącznie maszynopis, format A4),
  • każdy w pięciu egzemplarzach,
  • dotąd nigdzie niepublikowane,
  • opatrzone pseudonimem z dołączoną zaklejoną kopertą zawierającą dokładne dane personalne autora (imię i nazwisko, data urodzenia, typ szkoły, adres zamieszkania, e- mail i oświadczenie o autorstwie prac z własnoręcznym podpisem !).

Termin nadsyłania prac upływa 05.05.2014r. (decyduje data stempla pocztowego).

Nadsyłanie prac konkursowych na adres:

Biuro Kultury, Urząd Miejski

42-600 Tarnowskie Góry, ul. Rynek 4

z dopiskiem „Tarnogórski Konkurs Poetycki" i symbolem literowym (A, B, C, D) oznaczającym kategorię wiekową.

[Nadesłanie prac jest wyrażeniem zgody na ich publikacje i na przetwarzanie danych osobowych dla realizacji konkursu.]

Nagrody w konkursie:

Organizatorzy przewidują cenne nagrody dla autorów najlepszych prac. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w formie tomiku poezji.[Honorarium za druk nieprzewidujemy.]

Rozstrzygnięcie konkursu:

Uroczyste zakończenie Konkursu wraz z rozdaniem nagród nastąpi13.06.2014 r. o godz.16.00 w Pałacu w Rybnej, Tarnowskie Góry, ul. Powstańców Warszawskich 90. Zaproszeni są wszyscy uczestnicy.

Laureaci otrzymają zaproszenie na podany adres e- mail.

Informacje związane z konkursem:

p. Stanisława Szymczyk – sekretarz Konkursu, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

p. Barbara Dąbrowska –Biuro Kultury,tel. 0/32 39-33-858 (do 15.00)

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.