Konkursy poetyckie, konkurs poetycki

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O ludzką twarz człowieka"...

organizuje: Urząd Gminy w Krośnicach i Rzym.-kat. Parafia św. Maksymiliana w Krośnicach.

W konkursie mogą brać udział twórcy zrzeszeni i nie zrzeszeni (nie tylko z Polski), debiutanci i twórcy z określonym dorobkiem artystycznym. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie czterech wierszy (dotychczas nie nagradzanych i nie publikowanych) w czterech egzemplarzach maszynopisu. Nadesłanie większej ilości wierszy lub większej ilości zestawów wierszy albo nadesłanie wierszy już drukowanych lub nagradzanych w innych konkursach spowoduje dyskwalifikację autora. Wiersze powinny być opatrzone godłem. Tym samym godłem powinna być opatrzona koperta zawierająca dane autora (imię i nazwisko, adres, telefon, datę urodzenia, adres e-mailowy oraz krótką informację o dorobku artystycznym autora).

Uroczyste finały odbędą się w Krośnicach dnia 20 września 2008.

Organizatorzy przewidują nagrody główne i dodatkowe wyróżnienia. O rozdziale nagród zadecyduje profesjonalne jury. W konkursie przewidziane są dwie kategorie: MŁODZIEŻOWA (do 18 lat) i OGÓLNA. Nadesłanie wierszy oznacza zgodę autora na nieodpłatne wykorzystanie tekstów w prasie oraz okolicznościowym tomiku. Organizatorzy nie przewidują prowadzenia jakiejkolwiek korespondencji z uczestnikami konkursu, indywidualnego powiadomienia wszystkich uczestników czy też możliwości odsyłania nadesłanych wierszy.

Termin: do 25 maja 2008 roku
Adres: ks. Wacław Buryła, ul. Polna 2, 56-320 Krośnice z dopiskiem: KMŁ (kategoria młodzieżowa) lub KOG (kategoria ogólna).
Dodatkowe informacje: kom. 0693 104 588; tel. 071 38 30 913 (wieczorami) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.