Konkursy poetyckie, konkurs poetycki

Turniej poetycki w Konkursie literackim o nagrodę FanFila

Konkurs literacki o nagrodę FanFila

 

Dla kogo? Konkurs, adresowany wyłącznie do uczniów wielkopolskich ponadgimnazjalnych szkół średnich.

 

Należy nadesłać pięć wierszy o dowolnej objętości.

 

Kapituła Konkursu nie określa idei, tematyki czy formy. Zapraszamy do swobodnego wypowiadania swoich przeżyć i przemyśleń. Na ograniczenia wolności jeszcze przyjdzie czas.

Termin nadsyłania prac: 22 stycznia 2010.

Prace w dwóch egzemplarzach wraz z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko – bez godła, adres domowy, adres e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego adres e-mail, adres szkoły) prosimy nadsyłać na adres: Instytut Filologii Polskiej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, z dopiskiem na kopercie „Konkurs literacki o nagrodę FanFila”.

 

Termin ogłoszenia wyników: początek marca 2010.

O dokładnej dacie uroczystości poinformujemy drogą mailową (nasz adres elektroniczny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.); informacja ta znajdzie się także na stronie domowej Instytutu Filologii Polskiej: http://polonistyka.amu.edu.pl.

Nagrody:

I.Nagroda pierwsza: 500 złotych.

II.Nagroda druga: fundowany przez Instytut udział w wyprawie naukowo-literackiej na Litwę / Ukrainę (zdobywca II nagrody w konkursie poetyckim weźmie udział w wyprawie do Wilna, zdobywca II nagrody w konkursie prozatorskim – do Lwowa i Drohobycza).

III.Nagroda trzecia: fundowane przez Instytut uczestnictwo w warsztatach literackich (marzec - czerwiec 2010).

 

Jury (w skład którego wchodzą prof. Przemysław Czapliński, prof. Piotr Śliwiński, dr Ewa Rajewska i dr Piotr Śniedziewski) dopuszcza przyznawanie prywatnych nagród przez osoby i instytucje, jednocześnie zastrzegając sobie możliwość innego podziału trofeów. Jury decyduje również o umieszczeniu nagrodzonych prac na stronie domowej IFP.

 

 

Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.