Konkurs Oswajacze!

Konkurs Oswajacze! 2012

Termin konkursu: do 6 kwietnia.

Adresaci konkursu: wszyscy

Organizator konkursu: Obornicki Ośrodek Kultury

W mowie polskiej aż roi się od zapożyczeń z innych języków. Mimo tego, że większość wyrazów z biegiem czasu ulega spolszczeniu, ich etymologia się nie zmienia. Dla przykładu, słowa takie jak: rock, disco, hobby, bestseller czy hamburger już na dobre wniknęły do słowników i czasem aż dziwi, że one na prawdę nie mają polskiego rodowodu!

 

Czytaj dalej...Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie OSWAJACZE! którego głównym celem jest wymyślenie POLSKICH! odpowiedników zapożyczeń.

OTO ONE:

billboard, chipsy, de volaille, decoupage, dolby surround, eyeliner, fast food, flipchart, geocaching, high definition (HD), lip dub, manicure, notebook, nugetsy, pendrive, portfolio, public relations, spoiler (media lub motoryzacja), stringi, support

Nie masz pomysłu na wszystkie? Nic nie szkodzi, prześlij tylko kilka, które udało Ci się przeformułować na język polski na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 6 kwietnia.

Zgłoszenie powinno zawierać:

- imię i nazwisko

- nr telefonu

- wybrane (tudzież wszystkie) zapożyczenia wraz z polskimi odpowiednikami

Nagrody czekają!

Serwis rozdaje przeglądarkom bezpieczne ciasteczka.